روز ها و ساعات کاری مرکز پلاسما چگونه است؟

مركز شماره يك : از شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۷ صبح تا ۱۸ شب آماده پذیرش اهداءکنندگان است.
مركز شماره دو: از شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۷:۴۵ صبح تا ۱۹ شب آماده پذیرش اهداءکنندگان است.

اهدای پلاسما چقدر زمان می برد؟

اهدای پلاسما یک ساعت زمان می برد.

آيا اهدای پلاسما مزايا و فوائد ديگري نيز براي من دارد؟

محتوای تاگل در این قسمت قرار میگیرد ، بر روی دشرکت در یک کار انسان دوستانه جهت رفع نیاز کشور به فرآورده های داروئی مشتق از پلاسما- معاینات کامل بالینی و آزمایشات پاراکلینیکی تمام اهداءکنندگان پلاسما به طور رایگان- به هر اهداءكننده به خاطر زمانی که صرف اهداءکرده وهزینه ای که بابت رفت وآمد متحمل شده، مبلغی به عنوان هزینه ایاب و ذهاب پرداخت می شود.- تنها پلاسماي اهداءكننده سالم را مي توان براي پروسه هاي بعدي مورد استفاده قرار داد. از اين رو كنترل هر اهداء و نيز پايش وضعيت سلامت اهداكنندگان از اصول اساسی شرکت بیودارو می باشد. اين بدان است كه شما هميشه از وضعيت سلامتي خود با خبر خواهيد بود- البته به صورت رايگان.- ولي مهمترين بخش قضيه آنجاست كه شما با اهداء خودتان به ديگر انسان ها براي كسب مجدد سلامتي شان كمك كرده و اغلب حتي زندگي آنها را از خطر مرگ مي رهانيد.کمه ویرایش کلیک کنید تا این متن تغییر کنید

چند دفعه مي توانم اهداء كنم؟

دفعات اهداء در سال بر اساس آخرین دستورالعمل های مصوب وزارت محترم بهداشت می باشد .

پلاسما براي چه منظوري مورد نياز است؟

شما با اهداء پلاسمايتان مي توانيد زندگي بسياري از افراد را از مرگ نجات دهيد، زيرا از پلاسماي اهداء شده، دارو هاي فراواني توليد مي شود: از جمله فاکتور های انعقادی ، تركيبات پلاسمائي و عوامل ایمنی

آيا اهداهاي فراوان مي تواند مضر باشد؟

اهدای پلاسما يك روند و فرآيند پزشكي است كه با نهايت دقت منطبق بر آخرین استاندارد های جهانی توسط پزشكان و كاركنان و كادرپزشكي مورد كنترل قرار مي گيرد.

آيا احتمال سرايت بيماري در حين اهداء وجود دارد؟

خير، براي خون گيري فقط از مواد و اقلام يك بار مصرف استريل استفاده مي شود و حتي دستگاهي كه در آن پلاسما از سلول هاي خوني جدا مي گردد، به هيچ وجه تماسي با خون يا پلاسما برقرار نمي كند.

بر سر پلاسماي اهدائي من چه مي آيد؟

از پلاسمای اهداء شده ، پس از انجام آزمایشات لازم و حصول نتایج جهت اطمینان از سالم بودن محصول ، طی پروسه پالایش دارو جهت درمان بیماری های خاص تولید می گردد .

پلاسماي خون چيست؟

پلاسما، ماده متشكله مايع خون است و ۵۵% از خون را تشكيل مي دهد. ۴۵ در صد باقيمانده را همان سلول هاي خوني (گلوبول هاي خوني) و اجزاي تشكيل دهنده ثابت خوني تشكيل مي دهند.پلاسما محتوي ۹۳% آب و نيز مواد پروتئيني مهم و اصطلاحاً مواد انتقال دهنده (مواد غذائي ،توليدات متابوليسمي هورمون هاو ويتامين ها) است.بيش از ۱۲۰ پروتئين موجود در خون داراي عملكرد هاي ويژه براي بدن هستند،به كمك روش هاي مدرن مي توان هر يك از اين پروتئين ها را از خون به طور جداگانه فرآوري نمود و جهت مقاصد درماني مورد استفاده قرار داد.

اهدای پلاسما چه روندي دارد؟

در اهدای پلاسما همچون اهداء معمول خون كامل، از يكي از رگ هاي بازو مقدار معيني خون گرفته مي شود . در اين دستگاه پلاسماي خون مستقيماً از سلول هاي خوني جدا شده و فرآوري مي گردد و در ضمن آن سلول هاي خوني مجدداً به بدن باز گردانده مي شوند. اين فرآيند كه پلاسمافرزيس ناميده مي شود ، بدن را تحت فشار نگذاشته و به راحتي توسط بدن تحمل مي شود. در ظرف مدت دو روز شما مجدداً تمامي اجزاي تشكيل دهنده پلاسماي گرفته شده تان را باز خواهيد ساخت.

چه پيش شرط ها و مداركي (مانند كارت شناسايي ؟)را بايد با خود همراه داشت؟

هر اهداء کننده باید حائز شرایط اولیه زیر برای اهدای پلاسما باشد؛ سن ۱۸ تا ۶۰ سال- محل سکونت در شعاع ۲۰۰کیلومتری تهران باشد- حداقل وزن ۵۰ کیلو گرم- کارت شناسائی عکس دار / شناسنامه- پيش شرط اصلي براي اهداء وضع جسماني و -تغذیه مناسب می باشد. پيش از اولين اهداء و سپس در فواصل زماني معين و منظم آزمايشات -اصلی در مركز پلاسما صورت مي گيرد.-

آیا کسی که رسما پس از انجام معاینات و ازمایش ها مجوز اهدا رو دریافت میکند کاملا خون سالمی دارد؟ منظورم این است که اگر کسی مبتلا به ایدز باشد از اهدای اون جلو گیری می شود؟

با توجه به اینکه بیماری های ویروسی دارای دوره نهفته هستند با یک نوبت آزمایش و معاینه اطمینان کامل جهت سلامت فرد اهداکننده احراز نمیگردد و به این دلیل پلاسماهای اهدایی می بایست تا احراز نتیجه کامل در قرنطینه قرار بگیرد. در صورت مشخص شدن هر گونه بیماری های منتقله از طریق خون مثل ایدز از اهدای اهداکننده جلوگیری به عمل آمده و پلاسماهای اهدا شده توسط ایشان که در قرنطینه قرار دارد معدوم می گردد.

آیا در تست های غربالگری برای اچ آی وی، از کیتهای نسل چهارم استفاده میشود و آنتی ژن p24هم بررسی میشود یا فقط آنتی بادی علیه ویروس بررسی میشود؟

از کیت های نسل چهارم استفاده می شود و آنتی ژن p24 نیز بررسی می شود.

در هربار اهدای پلاسما چه ازمایشهایی بر روی پلاسما انجام میشود؟ در مضارب ۵ چه ازمایشهایی انجام میشود؟

در هر بار اهدای پلاسما آزمایش های ویرولوژی HIV Ag-Ab، HCV Ab، HBsAg بررسی می شود و در مضارب ۵ علاوه بر آزمایشات ویرولوژی ذکر شده، آزمایشات بیوشیمی شامل ALT، TP و IgG و همچنین سیفلیس انجام می شود.

داروهایی که از پلاسما تهیه میشه چطور در اختیار بیماران نیازمندقرار میگیره؟رایگان یا در قبال وجه؟اگر در قبال وجه باشه این سود به جیب چه کسانی میره ؟

داروهایی که از پلاسمای انسانی تهیه میشود شامل فاکتورهای انعقادی هشت و نه، آلبومین و ایمونوگلوبولین جی است. بر اساس برنامه سازمان بهداشت جهانی who کلیه داروهای مشتق از خون و پلاسما، باید از مردم همان کشور تهیه گردد تا از پراکنش و تسری بیشتر بیماریهای غیر بومی به سایر نقاط جهان کاسته گردد. لذا وزارت بهداشت و سازمان انتقال خون در این راه با همکاری شرکتهای خصوصی به این امر مهم اهتمام ورزیده و از همه پتانسیل داخلی برای رسیدن به هدف فوق استفاده مینمایند. ​​ فاکتور هشت و نه دو داروی اصلی بیماران هموفیلی از طریق مرکز جامع درمان بیماران هموفیلی به صورت رایگان در اختیار بیماران قرار میگیرد اما این رایگان بودن نشان از تولید رایگان دارو نیست همانگونه که بسیاری از مواد خوراکی مانند چیپس و پفک نیز که کیفیت غذایی بالایی هم ندارند رایگان تولید نمیشوند چه برسد به داروهایی با کیفیت جهانی و پروسه طولانی تولید. بنابراین دولت محترم با پرداخت یارانه این داروها را به از شرکت بیودارو خریده و به رایگان در اختیار بیماران قرار میدهد که هم باعث اشتغالزایی شده و هم نظر سازمان بهداشت جهانی را فراهم نموده است، اما در مورد دو داروی آلبومین و ایمونوگلوبولین جی، با افزایش تولید داخل بحث رقابت در بازار انحصاری واردات پیش آمده و ضمن اینکه داروهایی با بالاترین کیفیت در اختیار بیماران ایرانی قرار گرفته باعث کاهش چشمگیر قیمت این داروها نیز شده است. قطعا تنها راه برای کم نمودن قیمت دارو کاهش واردات در اثر افزایش تولید داخلی خواهد بود. ضمنا این دو دارو اکثرا تنها در داروخانه های بیمارستانی یا داروخانه های معتبر نظیر شهید کاظمی، هلال احمر یا سیزده آبان در تهران و در شهرستانها هم داروخانه های معتبر و خاص توزیع میگردد. اما سود تولید این داروها قطعا بر اساس قوانین جمهوری اسلامی قسمتی برای هزینه روزانه مراکز مانند حقوق و زیرساخت ها و خرید تجهیزات و … و قسمت اعظم آن در جهت گسترش تولید و رشد فرهنگ اهدای پلاسما در جهت خودکفایی کشور و قسمتی هم مابین سهامداران تقسیم میگردد تا سهامداران با رویکرد مثبت در جهت افزایش توان تولید داخلی حرکت نمایند. با آرزوی بهترینها برای اهداکنندگانی که در راه ایثار از جان خود مایه میگذارند. دردها فراموش میشوند اما همدردها هرگز

آیا با اهدای پلاسما خون، بدن اهدا کننده از نظر سیستم دفاعی ضعیف میشه یا نه واینکه هزینه ی پاداش هر بار چقدر می باشد؟

بدن انسان سالم همانند یک کارخانه می باشد که درصورت کمبود هر نوع مواد ضروری بدن سریعا مشغول جبران آن میشود. از آنجایی که در ابتدای مراجعه اهداکنندگان ابتدا آزمایشی برای اندازه گیری حجم موجود در بدن آنها انجام میگردد تنها اهداکنندگانی مجاز به اهدا میشوند که مقادیر بالاتر از میزان لازم پروتیینهای موجود در بدن را داشته باشند، که این وضعیت پس از یک هفته در بدن جبران میگردد. ضمنا شما برای اهدا باید به توصیه های غذایی ارائه شده توسط پزشکان محترم مرکز حتما توجه نمایید. مقادیر پاداش ها متفاوت است که با مراجعه به واحدهای روابط عمومی از جزییات آن آگاهی خواهید یافت

سلام با چه فاصله زمانی پس از اهدای خون، می توان پلاسما داد؟

پس از اهدای خون حداقل باید یک فاصله دو ماهه برای اهدای پلاسما رعایت شود.

چگونه میتوانم در شهر خودم یک مرکز اهدا پلاسما تاسیس کنم؟

برای افتتاح مرکز اهدای پلاسما باید با معاونت سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت ​مکاتبه فرمایید​ ​​ تمامی ​سوالات توسط این معاونت پاسخ داده خواهد شد ​ ​ ​ ​ ​

سلام میخواستم بدونم اگه این دارو ها رایگان به بیماران اهدا میشه چرا به اهدا کنندا مبلغی هدیه میدید؟چه مبلغی به اهدا کننده در اولین اهدا پرداخت میشه؟این مبلغ از کجا میاد از طرف دولت یا شرکت ،...؟؟؟

سلام علیکم؛ داروهای فاکتور هشت و نه را دولت از مجموعه ما خریداری نموده و بصورت رایگان به بیماران تحویل می¬دهد. دلیل این امر ارزان تر بودن داروی ایرانی، کیفیت بسیار بالاتر داروهای تولیدی از پلاسمای ایرانی، سازگار تر بودن دارو با بدن بیماران ایرانی، عدم ورود بیماری¬های غیر بومی به کشور و بسیاری موارد دیگر که مجال گفتن نیست. اما آلبومین و ایمونوگلوبولین جی با توجه به تولید داخلی تحت پوشش بیمه های درمانی تا ۹۰% قیمت کل می¬باشند. هزینه های پرداختی مبالغ ناچیزی در مقابل مراجعه مکرر یک اهداکننده در سال است که برای هر بار اهدا حداقل بین نیم تا یکساعت در راه بوده و یکساعت هم در مرکز خواهد بود و جلوگیری بالا رفتن هزینه مراجعه به این مراکز است. مبالغ پرداختی نهایتا به میزان هزینه ایاب و ذهاب در هر مراجعه است.

سلام.آیا پلاسما بر چشم وبینایی تاثیر دارد یا خیر؟ باتوجه به اینکه بنده از عینک استفاده میکنم و نمره انها ۵/۵و۵/۷۵ می باشد ونیز بیماری قوز قرنیه نیز دارم. با سپاس فراوان.

سلام اهدای پلاسما بر چشم و بینایی تاثیری ندارد اما با توجه به بیماری قوز قرنیه شما شرایط اهدا را نداشته و برای شما آرزوی سلامتی می¬کنیم. ضمنا شما میتوانید با دعوت از سایر عزیزان و دوستانتان ما را یاری کنید. ممنون

سلام اهدای پلاسما در چند مرکز پلاسما(یعنی بیش از سقف تعیین شده) چه عوارض یا بیماریهایی در بر دارد؟

سلام علیکم؛ قطعا نباید این امر اتفاق بیافتد. بر اساس آیین نامه اهدای پلاسمای وزارت بهداشت هم اکنون هر اهداکننده تنها میتواند ۲۴ بار اهدا نماید. در سایر کشورها این میزان تا ۳۶ اهدا یا بیشتر است که بر اساس قوانین داخلی هر کشور است. توصیه ما این است تنها در یک مرکز اهدا نمایید تا پرونده پزشکی شما در هر مرکز دقیق باشد و دچار مشکل نشوید. قطعا این امر با یکپارچه شدن سیستم¬های پذیرش همه مراکز و سازمان انتقال خون که انشاالله بزودی انجام میشود رفع می¬گردد. قطعا در آن زمان برای شما مشکل ساز خواهد شد.

فردی بیان می کند که من بعد از دوبار اهدای پلاسما بیماری قند گرفته ام. اگر ممکنه توضیح بدهید آیا چنین چیزی امکان دارد؟ یا حتی ممکنه بیماری های نهفته را به رو اورده و عیان کند؟

قطعا​ چنین چیزی امکان ندارد بیماری دیابت دو نوع تیپ یک و دو است که تیپ یک مادرزادی و تیپ دو در اثر کمکار شدن سلولهایی در جزایر لانگرهانس لوزالمعده است که در طولانی مدت و به دلایل متعدد کم کار یا متوقف میشوند. الزاما بالا بودن یک نوبت قند هم نشان از دیابت نیست. حتما به پزشک متخصص غدد مراجعه نمایند راهنمایی کافی خواهند نمود. بیماری های نا مشخص یا پنهان مسئله ای نیست که در همه وجود داشته باشد اما قطعا افرادی که برای اهدا مراجعه میکنند درصورت اهدا، تستها و معاینات کاملی را انجام خواهند داد که منتج به مشخص شدن تعداد زیادی از این بیماری ها خواهد شد

تضمینی وجود دارد که در حین اهدا مشکلی برایمان پیش نیاید؟

قطعا هر اتفاقی در این مرکز بی افتد الزاما ارتباطی با اهدا ندارد . این حرف مثل این است که شما بگویید در صورت عبور از این خیابان برای من هیچ اتفاقی نمی افتد. یا امکان ندارد من هنگام خواب سکته کنم؟ اما با توجه به مراقبتهای پزشکی و انجام این فرآیند در شصت سال گذشته در جهان​، خطرات به حداقل ممکن رسیده است و خطرش از سایر کارهای روزمره کمتر است

آیا از پلاسما فقط برای تهیه دارو استفاده میشود؟

در این روش بله فقط برای تولید داروهای فاکتور هشت و نه، آلبومین و ایمونوگلوبولین استفاده میگردد

با سلام می خواستم بدونم شرکتتون خصوصیه یا دولتی؟ و پلاسمایی که از اهداکنندگان دریافت می کنید رایگان در خدمت بیماران قرار می گیرد یا هزینه ای از آنها در یافت می کنید؟ برای اطمینان از کجا میتونم جواب سوالامو پیگیری کنم؟ امیدوارم از مطرح کردن سوالاتم سو تفاهمی پیش نیومده باشه و موجب ناراحتی کسی نباشه و ههمجنین از این کار خداپسندانه شما تشکر و قدر دانی میکنم

سلام، شرکت نیمه خصوصی است با حدود ۵۰% سهام سازمان تامین اجتماعی، پلاسمای اخذ شده ابتدا تبدیل به دارو میشود و سپس در اختیار بیماران قرار میگیرد، داروهای فاکتور هشت و نه توسط دولت از شرکت ما خریداری شده و کاملا رایگان به بیماران عرضه میگردد. سایر داروها با قیمت پایین تر و از طریق خدمات بیمه ای گاها تا ۹۰% تخفیف ارائه میگردد. برای اطمینان به درمانگاه جامع بیماران هموفیلی در تقاطع زرتشت فلسطین یا بیمارستان امام خمینی یا داروخانه های خاص مانند ۱۳ آبان، هلال احمر و … مراجعه فرمایید.

میخواستم از اساتید محترم سوال کنم که کسی چربی و قند خون بالای داره اهداء پلاسما براش خوبه یا نه ممنون میشم منو راهنمایی کنید. با تشکر از مدیریت محترم و مجوعه شرکت بیودارو

​سلام، بطور کلی افرادی که از انسولین برای کاهش قندخون استفاده میکنند نمیتوانند اهدا نمایند ولی افراد دیابتی که قند خون آنها توسط قرص کنترل گردد به شرط اینکه دوماه از کنترل آن گذشته باشد میتوانند اهدا نمایند. درصورت عدم مصرف دارو هم برای اهدا مشکلی نیست. اما در مورد چربی، بطور کلی چربی در اهدای پلاسمای خون کم میگردد، اما چربی بالا در صورتی که با قرص کنترل میگردد مشکلی برای اهدا نیست اما قطعا برای اهدا باید از خوردن غذای چرب خودداری کنند.

عنوان تاگل

محتوای تاگل در این قسمت قرار میگیرد ، بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید تا این متن تغییر کنید

باسلام وخسته نباشید میخواستم بپرسم اهدای پلاسمابرای بار۱۰۰م پاداشی جداگانه دارد

در ارتباط با پاداش جداگانه نوبت ۱۰۰ لطفا حضورا به واحدهای روابط عمومی مراکز بیودارو مراجعه فرمایید.

سلام خسته نباشيد من شنبدم كه بعد از اينكه يك نفر شرايط اهداي پلاسما رو داشته باشه و اهدا كنه بش پول هم ميدن ميشه بگين مقدار اون چقدر هست؟

جهت اطلاع از میزان پاداش به واحد روابط عمومی شرکت بیودارو مراجعه فرمائید.

با سلام و احترام، چه مدت پس از اهدای پلاسما، پلاسمای اهدایی به آلمان ارسال می شود؟

حدودا سی تا شصت روز بعد از اهدا ارسال میشود اما پروسه جمع آوری، قرنطینه، ارسال، قرنطینه ثانویه و تولید دارو و بازگشت دارو به کشور حدود شش تا نه ماه طول خواهد کشید.

با سلام بنده چندین بار برای اهدا پلاسما مراجعه کردم اما برای اخرین بار به توصیه پزشک بیودارو مدتی هست که اهدا نکرده ام .ایشان به بنده گفتن که به سمت کم خونی رفته ام و باید تا دو هفته اهدا نکنم سوال من اینه ایا اهدا باعث کم خونی میشه،ایا نگران کننده است یا توصیه میشه اهدا نکنم ،یا بعد از مدت مقرر دوباره میتوانم اهدا کنم

​سلام اهدای پلاسما منتج به کم خونی نمی گردد قطعا بحث پزشک مرکز مورد دیگری بوده است. لذا با ارسال شماره اهدای خود اطلاعات دقیق تری را دریافت نمایید. یکی از موارد کم خونی استفاده نادرست از رژیم های غذایی است که انشاالله با رعایت موارد تغذیه ای رفع گردد​

با سلام و احترام با توجه به اينكه اين مراكز خصوصي هستند پلاسماهاي اهدايي مجاني به بيماران نيازمند داده ميشود و يا فروخته ميشود و در ضمن قانوني هست يانه؟ و مشكلي براي اهدا كننده بوجود نمي آيد در آينده؟ با تشكر

مراکز بیودارو با سرمایه گذاری شرکت داروپخش که سهامی عام و زیر مجموعه سازمان تامین اجتماعی است با همکاری و جذب سرمایه خارجی تاسیس گردیده است. پلاسمای دریافتی پس از تبدیل دارو توسط تعدادی از داروخانه های مجاز و زیر نظر وزارت بهداشت توزیع میگردد، فاکتور هشت و نه توسط دولت از بیودارو خریداری شده و به بیماران به رایگان توزیع میگردد، آلبومین تقریبا با قیمت جهانی برابر است و ایمونوگلوبولین وریدی با توجه به داخلی بودن تولید و حمایت شرکتهای بیمه از قیمتهای بالای یک میلیون تومان تنها ده درصدش را بیمار تقبل میکند. مراکز بیودارو سالانه توسط وزارت بهداشت، سازمان انتقال خون و وزارت بهداشت آلمان ممیزی شده و مجوزهای آن بر اساس سیاست های کلی سالانه یا دوسالانه صادر میگردد. ضمنا برای هر بار ارسال پلاسما برای تولید دارو حتما مجوزهای لازم از معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت و گمرک اخذ میگردد. از سال ۱۹۷۰ این نوع فرآیند جمع آوری پلاسما در دنیا انجام میشود و بیشترین تولید پلاسما درکشور آمریکا با بیش از ۲۰ میلیون لیتر در سال است. تاکنون مشکلی گزارش نشده است.

ایا خام گیاه خواران می توانند اهدا پلاسما نمایند؟

منع اهدا برای گیاه خواران وجود ندارد درصورتیکه بتوانند منابع مورد نیاز پروتئین بدن را از جایی تامین کنند مثلا قارچ حبوبات، سویا و حتی لبنیات و …

سلام آیا برای تبدیل پلاسما به دارو زمان خاصی مد نظر هست؟ آیا از پلاسما تازه دارو میسازند؟

پلاسماهای جمع آوری شده از زمان جمع¬آوری شدن و ذخیره سازی تا زمان تولید دارو بین ۷ماه تا یکسال انبارش میشوند. از پلاسمای تازه دارویی تولید نمیشود.

چقدر هزینه بابت کرایه مرکز پرداخت میکند ؟

مجموعه بیودارو دارای ملک شخصی است و کرایه ای پرداخت نمی کنیم.

با سلام بنده چندين سال است كه در مركز دارو پلاسماي ايرانيان اهدا دارم ... اگر بخواهم ازين پس در مركز بيودارو اقدام كنم بايد شرايط اوليه ثبت نام و تست گيري از ابتدا شروع شود يا ديگر نيازي نمي باشد ؟

سلام علیکم، ممنون از شما ابتدا باید از مجموعه دارو پلاسما برگه ای مبنی بر بسته شدن پرونده خود بگیرید تا در مرکز بیودارو ثبت نام شوید. در صورت این امر و آوردن این برگه بار اول آزمایش داده و سپس اهدا می نمایید. در غیر این صورت از پذیرش سایر اهداکنندگان مراکز دیگر معذوریم.

چندبار میتوان اهدا کرد و آیا پس از دوره ۲۴ باری اول هزینه ایاب و ذهاب تغییر میکند

از سن ۱۸ تا ۶۰ سال و در هر سال ۲۴ بار یعنی یک نفر با قوانین فعلی نهایتا ۱۰۰۸ بار.

سلام ۱-آیا شرکت در جمع آوری پلاسما با سازمان انتقال خون نیز تعامل دارد و پلاسمای خود را از طریق سازمان علاوه فعالیت جمع آوری شرکت، تامین می کند؟ ۲-قرارداد تهیه پلاسما از سازمان انتقال خون در قالب چه نوع عقدی است؟ عقد بیع؟ در واقع شرکت قرارداد خرید با سازمان منعقد می سازد؟ در این زمینه محدودیت یا سهمیه ای وجود دارد؟ ۳- آیا شرکت بیو دارو با شرکت پالایش و پژوهش پلاسما هم در ارتباط است؟ چگونه؟ ۴- مجوز تاسیس شرکت بر چه اساس و قانونی است؟ با تشکر و امید موفقیت روز افزون

سلام، مجموعه بیودارو تنها زیر نظر سازمان انتقال خون بوده و هیچگونه قرارداد خرید یا فروشی با آن سازمان برای پلاسمای خون ندارد. پلاسماهای جمع¬آوری شده مستقیم توسط بیودارو پالایش شده و فاکتور هشت و نه به وزارت بهداشت و سایر داروها در اختیار شرکت¬های پخش قرار می¬گیرد. مجوز شرکت بیودارو توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صادر شده و سالانه توسط این سازمان و سازمان انتقال خون ممیزی می¬گردد.

سلام یه سوال داشتم من دوبار پلاسما دادم سومین بار میخوام برم بدم رفتم ولی بهم گفتم چون کبوده دستت نمیشه الان کبودیش کم شده و برطرف شده میشه پلاسما داد

سلام علیکم؛ شایع¬ترین عارضه اهدای پلاسما کبودی دست است که یا در اثر اشکال در رگ گیری یا عدم رعایت شرایط بعد از اهدا اتفاق می¬افتد که با کمی صبر بهبود می یابد. باید کبودی دست برطرف شود تا اهداکننده بتواند اهدا نماید. بعد از رفع کبودی هیچ مشکلی برای اهدا نیست. ممنون از شما و پوزش از کبودی دست تان. اجرکم عندالله

سلام.. من در سن ۷ سالگی با خوردن فلفل سیاه بدنم کهیر میزد اما ۱ سال بعد کاملا خوب شدم و الان که ۱۸ سالمه هیچ مشکلی ندارم و با هیچ غذایی بدنم کهیر نمیزنه.. خواستم بدونم منعی برای اهدای پلاسمای من وجود داره؟ ممنون

سلام لطفا بصورت حضوری با مراجعه به مرکز و ارائه شرح حال کامل به پزشک سوال خود را مطرح و جواب بگیرید.

آيا كسي كه مشروبات الكلي مصرف كرده ميتواند پلاسما اهدا کند یا مدت زمانی را باید صبر کند

بله میتواند فقط باید ۲۴ تا ۴۸ ساعت از آن گذشته باشد و فرد دائمالخمر نباشد.

كجا مي توانيم پلاسما اهداء كنیم ؟

جهت اهدا پلاسما ميتوانيد به آدرس مراكز اهدا كه در تب ارتباط با ما قيد شده است مراجعه و اهداي پلاسما كنيد